Menu
Sepetiniz

Yedek360 Blog RSS feed

28 Eyl Cam Fitili Nedir ? Ne İşe Yarar
adminserhat 0 63
Cam Fitili Nedir? Aracınıza dışarıdan gelmesi muhtemel olan pislik, kum ve su gibi yabancı maddelerin girişi cam fitilleri sayesinde önlenir. Kaliteli cam fitilleri ile aracınızda keyifli ve eğlenceli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıc..
20 Eyl Motor Ve Şanzıman Takozu Nedir Ne İşe Yarar ?
adminserhat 0 15
Motor Ve Şanzıman Takozu Nedir Ne İşe Yarar ?Motor ve şanzıman takozu çeşitli isimlerle karşımıza çıkabilen bir otomobil parçasıdır. Motor takozu, motor ve şanzıman takozu, motor kulağı gibi isimleri bulunan bu parça motor ve şanzımanı şasiye parçası..
15 Ağu Motor Piston Segmanı Nedir ? Ne İşe Yarar ?
0 26
Motor Piston Segmanı Nedir ? Ne İşe Yarar ?Görüntü olarak ağzı kesilmiş halka biçimine sahip olan ve görevi sızdırmazlık olan içten yanmalı motorlarda yanma sonucunda meydana gelen ısı enerjisini mekanik enerjiye çeviren önemli parçalardan biridir.  ..
10 Ağu Motor Piston Gömlek Nedir ? Ne İşe Yarar ?
adminserhat 0 28
Motor Piston Gömlek Nedir ? Ne İşe Yarar ?Motor gömleği ya da silindir gömleği olarak da bilinen pistonların aşağı yukarı orantılı olarak hareket etmelerini ve dış çerçeveyi oluşturan parçalara denilmektedir. Pistonların içerisinde yanma işlemini ger..
05 Ağu Havalandırma Valfi Nedir ? Ne İşe Yarar ?
adminserhat 0 17
Havalandırma Valfi Nedir ? Havalandırma valfinin ne olduğunu anlamak için öncelikle gelişim süreci ile birlikte işlevsel evrimini bilmek gerekiyor. Egzoz gazının yaklaşık %75'i yanmamış yakıttan oluşur. Eskiden üretilen araçlarda oluşan bu gazlar kar..
03 Ağu Motor Hava Hortumu Nedir ? Ne İşe Yarar ?
adminserhat 0 17
Motor Hava Hortumu Nedir ? Hava hortumu veya hava hattı hortumu, genel kullanım alanı ve işlevi itibariyle motorun çalışır vaziyetteyken ürettiği basıncın iletimi işlevinde bulunarak sıcaklık ve basınç dengesini sağlamayı hedefleyen otomobil parçasıd..
02 Ağu Motor Kol Yatak Nedir ? Ne işe Yarar ?
adminserhat 0 19
Motor Kol Yatak Nedir ? Ne işe Yarar ?Genellikle görünmeyen ve önemi yok sayılan kol yatak, aracın çalışmasında önemli rol oynamaktadır. Motorun mevcut performansını korumasında etkili ve olan kol yataklar, iki yarım daireden oluşmaktadır.Kol yatakla..
01 Ağu Motor Ay Yatak Ne İşe Yarar?
0 13
Motor Ay yatak Nedir ? olarak adlandırdığımız otomobil motoru parçasının tasarım süreci, entegre edileceği aracın motor biçimine, istenen verime ve tasarımsal hatlarına uygunluk gösterecek şekilde geliştirilir. Tek bir formu bulunmayan yani çeşitli b..
30 Tem Motor Ana Yatak Nedir Neye Yarar ?
adminserhat 0 20
Motor Ana Yatak Nedir Neye Yarar ?Ana yatak, motor bloğu ile krank mili arasındaki hareketi düzenlemektedir. Farklı görevleri gerçekleştirmek amacıyla çeşitleri bulunmaktadır. Kendi içerisinde farklı modelleri bulunan ana yatak çok satan modelleriyle..
17 Şub Otomobil Güç Aktarım Organları Nedir ?
0 71
Otomobil Güç Aktarım Organları Nedir?GÖREVİ :Motordan alınan hareketin lastiklere iletilmesini sağlamaktır.PARÇALARI  :Volan dişlisi , Debriyaj (kavrama) , Vites kutusu (şanzıman)Şaft (kardan mili) , Diferansiyel , Aks , Tekerlekler(jant ve lastikler..
13 Şub Enjektör Nedir ?
0 947
Enjektör Nedir ?Dizel motorlarda silindir içerisine yakıtı püskürten parçaya enjektör denir. Tüm enjektörler temelde aynı prensipte çalışsa da, elektronik sistemlerin eklenmesiyle birlikte, mekanik (hidrolik) enjektörlerden farklılaşmalar meydana gel..
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)