Menu
Sepetiniz

Pedal Lastiği

Pedal lastiği, pedallar üzerinde sürücülerin ayaklarının pedallardan kaymaması için bulunan kaymayan plastik ayaklıktır. Sürücüler gaz, debriyaj ve fren pedallarına ayak tabanlarıyla bastıklarında pedalların ayaklarının altından kaymaması gereklidir pedal lastiği sürücülerin ayaklarının pedallardan kaymamasını sağlayan araba parçasıdır ve sürücülerin sürüş esnasında olası pedal kaymaları sonucu oluşacak kazaları engelleme sebebiyle kullanılmaktadır. Pedal lastikleri kaydırmaz silikondan yapılmaktadır ve üçlü gaz, debriyaj ve fren olarak satılmaktadır. Araç muayenelerinde pedal lastiği olmayan araçlar hafif kusurlu sayılmakta ve yetkili kişiler tarafından pedal lastiği kullanımı yaygınlaştırılmak istenmektedir. Pedal lastiğinin, sürücülerin gaz ayarı ve hızlanma, fren yapma ve debriyaja basma gibi ayak hareketlerini daha az tehlikeli hale getirdiği görülmektedir. Pedal lastiği olmayan araçlar sürücülerine hızlanıp, fren yapma gibi araç sürerken yapılması gereken faaliyetler konusunda zorluk çıkartmaktadırlar. Pedal lastiği olan araçlar ise sürücülerin ayaklarının pedallar üzerinde kaymamasını sağlayarak daha güvenli yolculuklar, daha güvenli sürüşler elde edilmesine katkı sağlamıştır. Pedal lastikleri kullanmak pedalların takılması sonucu oluşacak olan olumsuz durumları, fren yapamama aşırı hızlanma gibi durumları da engellemektedir.

Pedal Lastiği Nasıl Takılır?

Pedal lastikleri, gaz, fren ve debriyaj seti halinde satılmaktadır. Pedal lastiklerini takmak için ise düşünüldüğü kadar kolay olmama sebebiyle işinde ustalaşmış, deneyimli ve profesyonel tamirciler tarafından takılmalıdır. Deneyimi olmayan kişiler takarken zorlanabilir kendilerine ve pedallara zarar verebilirler. Eski pedal lastiklerini çıkarttıktan sonra yenilerini deneyimli ustalara taktırmak en mantıklısı olacaktır.

Pedal Lastiklerinin Fiyatları Nedir?

Pedal lastikleri 3 adet set halinde satılıp gaz, fren ve, debriyaj pedalları için set halinde birlikte satılmaktadır. Pedal lastiklerinin fiyatları 50 TL ile 100 TL arasında değişmekte olup şekil, renk, marka, ve tercih edilen pedal seti olarak farklılık göstermektedir. Pedal seti satın alındıktan sonra deneyimli tamirciler tarafından takılması en mantıklısı olacak ve kişilerin kendi canlarını yakmalarına ve araba pedallarına zarar vermelerine neden olmayacaktır. Pedal lastikleri takıldıktan sonra sürüş deneyimleri çok daha az stresli ve daha konforlu olacaktır. Bu sebeple pedal lastikleri kullanılması gerekli ve önemlidir.

Model: CM 33152
debriyaj + fren pedal lastigi transit custom 12 /> v362 14 /> >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
14,21₺
Model: YTT Y5156
debriyaj fren pedal lastigi brava bravo doblo albea palio tempra marea uno tipo punto >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
12,20₺
Model: AYHAN A5323
debriyaj fren yanakli pedal lastigi 01>09 ym doblo albea >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
16,81₺
Model: DOGRU 1024
debriyaj pedal lastigi astra j - insignia a >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
13,43₺
Model: MKS 2751
debriyaj pedal lastigi courier 14 /> fiesta 08 /> b max 12 /> ford ka 16 /> >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
14,79₺
Model: ORJ-FO EY162457AA
debriyaj pedal lastigi courier 14 /> fiesta 08 /> b max 12 /> ford ka 16 /> >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
90,32₺
Model: CM 35203
debriyaj pedal lastigi courier 14 > fiesta 08 > b max 12 > ford ka 16 > >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
13,99₺
Model: MTJ 7992
debriyaj pedal lastigi crafter sprinter >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
11,76₺
Model: YTT Y11427
debriyaj pedal lastigi crafter sprinter >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
12,82₺
Model: GB 55657
debriyaj pedal lastigi egea (otomatik vites) >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
34,28₺
Model: KRAFTVOLL 10060307
debriyaj pedal lastigi partner berlingo dv6 (1,6hdi) 1,6 1,4 p405 p508 p306 >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
12,67₺
Model: MEHA MH13741
debriyaj pedal lastigi partner berlingo dv6 (1,6hdi) 1,6 1,4 p405 p508 p306 p407 c5 xsara xantia >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişl..
12,66₺
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 119 (10 Sayfa)