Menu
Sepetiniz

Fan Davlumbazı

Fan davlumbazı, genel olarak arabaların ön kısmındaki motor soğutma modülü sisteminde yer almaktadır. Davlumbaz gurubunun bir parçasıdır. Elektrik enerjisi ile çalışmasını sağlar ve basınç farkı yaratarak hava akışını gerçekleştirir. Günümüzde üretilen ve kullanılan araç sistemlerinin verimli çalışması için elzem bir parçadır. 

Araçtaki tüm aksanlar aşırı tepkimeden dolayı ısınır. Yüksek ısı ise soğutulmaması durumunda bu sistemlerin arızalanmasına ya da çoğu zaman tamamen kullanım dışı kalmasını tetikler. Özellikle de sıcak yaz günlerinde yüksek ısıya sahip havanın motor bölgesine temasıyla bu durum çok daha yüksek seviyede olur. İşte fan davlumbazı, aracın motor aksamına giren sıcak havanın yumuşatılarak daha serin bir şekilde içeri iletir. 

Fan Davlumbazı Ne İşe Yarar?

Fan davlumbazı, komplike bir yapıya sahiptir. Temel olarak elektrik motoru ve fan olmak üzere iki farklı bileşenden oluşur. Genel olarak araçların ön kısmında tercih edilir. Zira sürüş sırasında hava akımı en çok bu bölgeye yoğunlaşır. Ayrıca motor, klima ve diğer birçok önemli sistem aracın ön kısmında yer almaktadır. Eğer dışarıdan gelen sıcak hava soğutulmadan motor kısmına iletirse, ısınmadan dolayı yanma durumu gerçekleşir.

Sıcak havaların arttığı yaz günlerinde motor ısınmalarına bağlı olarak yaşanan arızaların temelinde, işlevini yitirmiş bir fan davlumbazı parçası yatar. Motor su soğutma radyatörü ve A/AC kondensere sistemleri, fan kanatları aracılığıyla havanın iletilmesini sağlamaktadır. 

Fan Davlumbazı Fiyatları

Günümüzde her araç marka ve modeline göre bir fan davlumbaz çeşidi bulunmaktadır. Bu sebeple standart bir ücret belirtmek yanlış olur. Her markanın davlumbaz sistemi farklı yapıda olduğu için haliyle fiyatlarında da farklılıklar görülür. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, çalışmayan fan davlumbazı ürünün marka ve seri numarasını doğru bilmek. Böylelikle doğru ürün sipariş verilebilir ve sorun kolayca giderilebilir.

Sitemiz üzerinden günümüzde sürüş halinde olan her türlü araç için fan davlumbazları mevcuttur. Her bir ürünün tamamen orijinal ve üst kalitede olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca bütçe dostu fiyat politikamız ile sizlere kusursuz çözümler sunmaya devam ediyoruz.


Model: KALE 353750
fan motoru davlumbazli (+ac) courier 1.6tdci- 1.0 ecoboost 14> >>> ürün adında geçen tüm araç serilerine uyum sağlamaktadır. Tüm soru ve destek talepleriniz için sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı destekten 7/24 bilgi alabilirsiniz ! Keyifli alışverişler ! >>>..
1.147,66₺
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)