Menu
Sepetiniz

Klima Fanı

Motorlu taşıtlarda klima fanı oldukça önemli bir parçadır. Temel olarak araç içerisine temiz havanın girmesini sağlar. Dışarıdan ve aracın içerisinden aldığı havayı temiz bir şekilde arabanın içerisine üfler. Basit bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Bu özelliğiyle de az enerji harcadığını söylemek mümkün. Yapılan bilimsel çalışmalara göre saatte ortalama 75 ila 100 W elektrik yakmaktadır. Bu yazımızda klima fanı nedir, ne işe yarar ve fiyatları hakkında detaylı sunum gerçekleştireceğiz.

Klima Fanı Nedir?

Klima fanı nedir? sorusunu en kısa haliyle araç içindeki temiz havayı sağlayan aparattır olarak yanıtlayabiliriz. Özellikle de sıcak yaz günlerinde araç ve sürücüler için büyük öneme sahiptir. Bilindiği üzere sıcaklarda araç klimalarını sık kullanırız. Bu sistemlerin verimli çalışmasını sağlayan parçalardan birisi de klima fanı isimli parçadır. 

Fan, teknik olarak basınç farkı yaratarak hava akışını sağlayan cihazlara verilen isimdir. Klima fanı da aynı işleve sahip olup, dışarıdan gelen havayı araç içerisine iletir. Havayı iletirken mevsimine göre araç içinin sıcaklığını ayarlar. Örneği yaz aylarında dışarıdan gelen sıcak hava, klima fanı bölümüne girdiğinde bir dizi işlemden geçerek araç içine soğuk olarak iletilir. 

Klima Fanı Fiyatları

Klima fanı fiyatları, bu ürüne ihtiyaç duyan bireylerin sıklıkla maruz kaldığı sorunsallardan birisidir. Öncelikle belirtmeliyiz ki klima fanı fiyatları, ürünün markasına, modeline ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Sürüş konforu için olmazsa olmaz öneme sahip olan klimaların sağlık çalışması için elzem bir parçadır. Bu sebeple arızalanması durumunda vakit kaybetmeden değiştirilmesi önerilir.

Sitemiz üzerinde tüm araç modellerine uygun klima fanı ürünleri bulunmaktadır. Bu sayede kolaylıkla yedek parça ihtiyaçlarınızı birkaç dakikanızı harcayarak karşılayabiliyorsunuz. Üstelik klima fanı fiyatları 2022 yılında da gayet makul oranda. Orijinal parçaları uygun fiyatlara sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden kaliteli ve orijinal klima fanı siparişi vermeden önce, aracınızda arızalanan ürünün kodunu bilmenizi tavsiye ediyoruz. Böylelikle aldığınız ürün ile uyuşmazlık sorunuyla karşılaşmazsınız. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınız için sitemize göz atabilirsiniz. Güvenli sürüşler dileriz…

Bu kategoride ürün bulunamadı.