Menu
Sepetiniz

Klima Hortumu

Motorlu taşıtların çalışma prensibinde en önemli sistemlerden birisi de klimalardır. Benzin, dizel ya da LPG türü fark etmeksizin günümüzde üretilen ve kullanımda olan tüm araçlara klima entegre edilir. Bu sayede yazın sürüş sırasında serinlemek mümkün olduğu gibi kışın da ısınma ihtiyacı giderilir. Klima sistemleri de birçok materyalin bir araya gelmesiyle çalışmaktadır. Bunlardan birisi de klima hortumu isimli parçalardır.

Klima hortumu, günümüz oto dünyasında klima borusu olarak da sıklıkla telaffuz ediliyor. Üretiminde metal ve kauçuk materyalleri kullanılır ve motor bölmesinin içine monte edilir. Her ne kadar dirençli ve dayanıklı yapılar olsalar da zaman içerisinde ısı ve eskimeye bağlı olarak klima hortumu üzerinde delikler veya sızıntılar oluşabilir. Böyle zamanlarda yenisiyle değiştirmek en doğru yöntemdir.

Klima Hortumu Ne Zaman Değiştirilir?

Araç sahiplerinin özellikle kış ayından yaz ayına girerken sıklıkla karşılaştığı sorunsallardan birisi klima arızalarıdır. Mevsimsel bakımlar sırasında klima arızası sık tespit edilir. Klima hortumu arızalandığında tamir seçeneği olsa da uzmanlar tarafından bu pek fazla önerilmez. Zira kullanım ömrü çok uzun olmamakla beraber kullanıcılara ekstra maliyet çıkarabilmektedir. Peki klima hortumu ne zaman değiştirilir? Birkaç maddede belirtmek mümkün…

  1. Soğuk hava döngüsü yoksa,
  2. Motor kısmından kaçak gaz sesi geliyorsa,
  3. Hortumun dış yüzeyinde bariz deforme ve hasar görülüyorsa,
  4. Hortum ve çevresinde soğutucu sızıntısı yaşanıyorsa.

Klima Hortumu Fiyatları

Klima sistemleri hayli karmaşıktır. Bu karmaşıklığın en temel sebeplerinden biri de klima hortumu parçasıdır. Bu sebeple yaşanan arızalar karşısında tamire yönelmek yerine parçayı sıfırıyla değiştirmenizi öneriyoruz. Zaten klima hortumu fiyatları 2022 yılında da gayet makul oranlar ile satışa sunuluyor. Böylelikle klima sistemlerinizin ömrünü maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

Online satış mağazamızda her araç için yüksek standartlarda klima hortumu mevcuttur. Buna bağlı olarak fiyatlarda da farklılık görmek mümkün. 

Sitemiz üzerinde satışa sunduğumuz ürünlerin tamamı orijinaldir. Bu sebeple alışveriş yaparken fiyat ve performans orantısını göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Tamamladığınız siparişlerinizi en kısa sürede kargoya veriyor, hızlıca adresinize ulaşmasını sağlıyoruz. Bu kategoride ürün bulunamadı.