Menu
Sepetiniz

Klima Modülü

Klima modülü, motorlu taşıtlarda bulunan klima sistemlerinin çalışmasını sağlayan ve bir nevi beyin görevi gören parçadır. Bilindiği üzere klima sistemleri birçok bileşenin bir araya gelmesiyle orantılı olarak çalışan mekanizmalardır. Sistemin yönetimi için mekanik açıdan bir yönetime ihtiyaç duyulur. Klima modülü tam da bu işlevi yerine getirmek için mevcuttur. 

Her markanın ve modelin kendine has üretime sahip bir klima modülü bulunur. Genel olarak bu parça aracın üretim aşamasında araca entegre edilir. Temel işlevi ise hava akımının seviyesini, sıcaklık seviyesini ve çalışma sürelerini belirlemektir. Dışarıdan verilen komutlar bu modülde hayat bulur ve klimanın bileşenlerine aktarılır. Böylelikle klima sistemlerini yönetmemiz mümkün kılınmış olur.

Klima sistemleri hassas teknolojilerdir. Belli bir kullanımdan sonra doğal olarak ya da fiziki müdahaleye maruz kalarak performanslarını yitirebilirler. Böyle anlarda sistemi tamamen değiştirmek maliyetli olacağı için en doğru tercih, arızalı parçayı yenisiyle değiştirmektir. Klima modülü de arızalandığında tek çare sıfırıyla değiştirmektir. Bu parçanın tamiri mümkün değildir.

Klima Modülü Arızası Klimayı Etkiler mi?

Klima sistemindeki bazı alt parçaların arızalanması durumunda klima performansını devam ettirebilir. Fakat bu durum klima modülü arızaları için geçerli değildir. Bu sebeple ‘klima modülü arızası klimayı etkiler mi?’ sorusunu yanıtı, evettir. Arızanın tespiti durumunda vakit kaybetmeden yenisiyle değiştirmenizde fayda var. Zira ısrarlı kullanımda klimanızın tamamen arızalanmasına sebep olabilirsiniz.

Klima Modülü Fiyatları

Klima modülü fiyatları için net bir bilgi vermek ne yazık ki mümkün değil. Zira günümüzde yüzlerce farklı model araç ve bir o kadar da benzersiz klima modülü parçası mevcut. Bu sebeple yapılması gereken en doğru şey, arızalanan ürünün seri numarasını bulmak ve sitemiz üzerinden en doğru fiyatını öğrenmek.

Online satış mağazamızda gördüğünüz tüm ürünler orijinal olup türünün en son kalitesine sahiplerdir. Piyasada yan sanayi olarak adlandırılan verimsiz yedek parçalar olsa da bunlar önerilmez. Hem ömürleri kısa süreceği gibi aynı zamanda aracın diğer aksanlarına da zarar verebilir. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Bu kategoride ürün bulunamadı.