Menu
Sepetiniz

Klima Valfi

Klima valfi adlı parça, sıcaklık seviyesine göre açılıp kapanan ve soğutucu sıvının geçişini sağlayan sistemdir.  Günümüzde ‘genişleme valfi’ olarak da bilinir. Buradan çıkan sıvı/gaz karışımı daha sonra evaporatöre girer. 

Günümüzde kullanılan tüm araçlarda klima sistemleri bulunur. Yaz aylarında sıcak ve bunaltıcı hava akımını aracın içerisine yansıtmamak için klima sistemleri çok önemlidir. Zira sürüş konforu ne derece artarsa, konsantrasyon ve güvenlik unsurları da artmaktadır. Klima valfi, bu sistemlerin çalışmasında büyük paya sahip. Klimaların içerisinde yer alır. Teme görevi ise klimaya ne kadar soğutucu sıvı akacağını belirler.

Klima Valfi Arızası Belirtileri

Klima valfi arızaları, klimaların performansını, dolayısıyla da araç içi konforunu olumsuz yönde etkileyen arıza türlerindendir. Hiçbir sürücü sıcak yaz aylarında böyle bir sorunsal ile karşılaşmak istemez. Karşılaşılırsa bile vakit kaybetmeden yenisiyle değiştirilmesi önemlidir. Klima valfinin arızalanmasına işaret birkaç belirtiyi şu şekilde belirtmekte fayda var: 

  1. Havalandırma ızgarasında sıcak hava geliyorsa,
  2. Havalandırma ızgarası bölümünde donma ya da buz taneleri oluştuysa,
  3. Sürekli olarak klima kompresörünün çalışma durumu,
  4. Klimadan bir sıcak bir soğuk hava gelmesi,
  5. Klima sisteminin tamamen bozulması.

Klima Valfi Fiyatları

Günümüzde klima valfi yedek parçaları, aracın markasına ve modeline göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple net bir fiyat vermek yanıltıcı olur. Ayrıca klima hacmi, ürünün boyutunu değiştireceği için, bu yedek parçayı satın alırken farklı fiyatlar ile karşılaşmak gayet doğaldır. 

Sitemizde her marka araç için rahatlıkla klima valfi bulmanız mümkün. Oto yedek parça alanında geniş ürün yelpazesine sahibiz. Üstelik tüm ürünlerimiz orijinal ve yüksek kalitededir. Alışverişinizi tamamlarken indirimli fiyatlarımızın yanı sıra taksitli satın alma opsiyonlarımızı da değerlendirebilirsiniz. 

Klima valfi almadan önce dikkat etmeniz gereken bir hususa değinmekte fayda var. Arızalanan yedek parçanın seri numarasını öğrenmeniz, sağlıklı alışveriş yapmanızı sağlayacaktır. Eğer bunu öğrenmekte zorlanıyorsanız bir oto ustasından yardım talep edebilirsiniz.

Yedek parça ürünleri ve çok daha fazlası için bilgi sahibi olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güvenli ve konforlu sürüşler dileriz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.