Menu
Sepetiniz

Kondansatör

Kondansatör veya kapasitör, elektronik bileşenleri olan tüm yapıların önemli elemanlarından bir tanesidir. Otomotiv sektöründe Kondansatörün yeri ise başta klima olmak üzere birçok parça ve bileşenle ilişkilendirilebilir. Otomobil Kondansatör bileşenleri, yeni nesil araçlarda eskilere nazaran çok daha yoğun ve karmaşıktır. İleri teknoloji ile donatılmış araçların elektronik ve bilgi teknolojilerine odaklı çalışma sistemlerinin, bu parçalar tarafından elektrik ve elektronik dönüşümleri sağlanır.

Kilma Kondansatörü ise tüm iklimlendirme sistemlerinde temel araçtır. Klimanın kompresör aracının çalışmasını sağlar. Bununla birlikte hemen her elektronik donanımda farklı boyutlarda ve kapasitelerde Kondansatör çeşitleri kullanılır.

Otomotivde Kondansatör Kullanımı

Elektronik donanımların yoğun biçimde kullanımına geçilmeden önceki dönemlerde araçların Kondansatör gibi elektronik elemanları kullanma yoğunluğu oldukça düşüktü denebilir. Bu parçalar, yüksek gerilim gerektiren durumlarda voltajın ayarlanması gibi bir fonksiyona sahiptir ki, eski araçlarda elektronik ve elektriğin bu denli yoğun kullanımı söz konusu değildir.

Elektronik ve robotik kullanımın artmasından dolayı, araçlarda elektrik kullanımı daha da yoğun hale geldiğinden, birçok bileşenin bu parçaya bağımlı hale geldiği de söylenebilir. Bu bakımdan, kapasitör ve diğer elektronik devrelerin yedek parça olarak ihtiyaçlarının artık çok daha yoğun olduğu kolaylıkla söylenebilir.

Kondansatör Fiyatları

Kondansatör fiyatları, pek çok yedek parçaya göre marjinal biçimde değişebilir. Tek bir alanda üretimi söz konusu olan örneğin klima Kondansatörleri için dahi tek bir fiyattan bahsedilemez. Bu ürünlerin, üretildikleri ülke, kapasiteleri ve üreticilerin kim olduğuna bağlı olarak farklı fiyatları ortaya çıkabilir.

Aracınızın ihtiyacı olan Kondansatör ürününün, güncel fiyatları ve aracınızla uyumluluğu noktasında bizden destek ve bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz parça kodu ile bize başvurup, en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Sitemizde Kondansatör fiyatı seviyesi, farklı marka ve modeller size sunularak çeşitli hale getirilmiştir. Zorunlu olarak alternatifi bulunmayan ürünler dışında, hemen her ürünümüzün uygun fiyatlı alternatiflerini size sunuyoruz.

Sitemizden Kondansatör ve diğer oto yedek parça ürünlerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Sizin için en geniş stok fırsatını sunuyor ve ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde karşılayarak, memnuniyetinizi temin etmeye çalışıyoruz. Şimdi siz de ürünlerimizden satın alarak ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.