Menu
Sepetiniz

Kondanser

Kondanser veya diğer ismi ile evaporatör, klima sistemlerinde bulunan gazın soğutulması ve akışkanlığını sürdürmesi için kullanılan özel bir soğutucu araçtır. Klimalı tüm araçların kondenser sistemi bulunduğu gibi, bu bileşen sadece bir klima bileşeni de değildir. Hava soğutmalı motorların kanallı yapısı da bir Kondanser örneği olarak kabul edilebilir. Ancak otomotiv sektöründe, bu tanım, klima radyatörü ile eşleniktir. 

Klimada yer alan gazın, evaporatör içerisinde dolaşarak soğutulması, otomobillerin genel soğutma sistemlerine çok benzer. Hatta Kondanser, aracın su soğutma radyatörünün hemen önünde bulunur (kimi araçlar).

Aracın ön kısmına yerleştirilen bu araç, sadece klimalar için değil, soğuk zincirli nakliye araçlarında da kullanılır. Otomobil klimalarının aksine -30 dereceye kadar soğutma yapabilen bu nakliye araçlarında özel soğutucu kondenser sistemler kullanılır.

Kondenser Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kondanser arızanın anlaşılması noktasında birkaç belirteç söz konusudur. Bu araçların elektronik özelliklerinden çok mekanik özellikleri söz konusudur. Aracın ön tarafında yer alması nedeniyle dış etkenlere direkt maruz kalabilen bu parçanın, hasar görmesi durumunda arıza yapabilmesi mümkündür.

Arızalı kondense klima gazını tutamaz. Bu durumda klima motoru ya devreye girmez, ya da girse dahi herhangi bir gaz içerik olmayacağından soğutma söz konusu olmaz. Bunun dışında Kondanser sistemlerin bir arıza durumu söz konusu olmayacaktır.

Kondanser kalitesi önemli midir?

Elbette Kondanser kalitesi son derece önemlidir. Bu ürünlerin fiyatlarının marjinal biçimde değişiyor olması bize, ürün kalitesinin dolayısıyla da ürün niteliklerinin değiştiğini net biçimde gösterir. Ürünün üretiminde kullanılan materyal, kanal özellikleri ve tasarım özellikleri ürünün niteliklerini ciddi şekilde değiştirebilir. Ayrıca ürünün kullanım süresi de, kalitesi ile doğrudan ilişkilidir.

Bu nedenle biz mümkün olan en yüksek kalitedeki ürünleri stoklarımıza alıyor ve kalitenin faydası prensibi ile satış yapıyoruz.

Kondanser fiyatları

Günümüzde Kondanser fiyatları oldukça büyük değişkenlik gösterebilmektedir. Ülkemizde üretim yapan dünyaca ünlü markaların ürünleri uygun fiyatlarla satın alınabilirken, aracın üreticisi tarafından üretilen ürünlerin, bunlardan çok daha yüksek olabileceği söylenebilir.

Biz stoklarımızda, nitelikli ürünlerin satışını yapıyoruz. Kondanser fiyatları noktasında size uygun bir zemin sunarken, taksitle ödeme gibi avantajlar da arz ediyoruz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.