Menu
Sepetiniz

Radyatör Borusu

Radyatör, aracın su soğutma sisteminin kaynama noktasının altında kalmasını sağlayan hayati bir donanımdır. Bu sistem içerisinde suyun kaynaması halinde, dolaşım mümkün olmayacak ve sistem çalışmaz hale gelecektir. Suyun 100 derecenin altındaki bir sıcaklıkla motor bloğunda dolaşmaması halinde ise motorun çok yüksek sıcaklıklara ulaşması ve yanması dahi mümkündür. Bu nedenle radyatör ve bileşenleri, araç donanımımın en önemli parçaları olarak kabul edilir. Radyatör Borusu da, bu sistemin bir bileşeni ve önemli parçalarının başında gelir.

Radyatör Borusu, su soğutma sistemine ve kalorifer sistemine sıcak su taşıyan bir sistemdir. Bozulma durumu sınırlı olmakla birlikte, patlak ve yırtık gibi durumlarda aracın hareket kabiliyeti sıfıra iner. Radyatör borusu vasıtasıyla su devirdaimi söz konusu olmaması durumda, motor sıcaklığı çok kısa zamanda yüzlerce dereceye çıkar ve çalışmaz hale gelir. Bu nedenle, radyatör borusu donanımının sağlıklı biçimde işlevini sürdürmesi son derece önemlidir.

Radyatör Borusu Kalite Farkı mıdır?

Elbette tüm otomotiv donanımlarının kalite farkı söz konusudur. Radyatör borusu, çok yüksek sıcaklıklardaki suyu devamlı taşımak üzere üretilen bir boru olmasından ötürü, özel üretime tabidir. Bu ürünün kalite standartları noktasında dikkatli olmak bu nedenle son derece önemlidir. 

Radyatör hortumu veya radyatör borusu satına alırken, bu ürünün mümkün olan en yüksek kalite standartlarında olması önerilir. Biz de sitemizde sizlere araçlarınızı güvenle kullanabilmeniz için belli kalite standartlarının üzerinde ürünleri sunuyor ve en yüksek performansı almanızı sağlıyoruz. Basınçlı ve yüksek sıcaklıklarda çalışan motorların, güvenle soğutulmasını sağlayan ürünleri sitemizden satın alabilirsiniz.

Radyatör Borusu Fiyatları

Radyatör Borusu, farklı tiplerde ve markalarda üretilir. Bu ürünlerin pek çok markada ortak kullanılan türleri olabildiği gibi, araca özel fabrika üretimi ürünler de bulunur. Radyatör Borusu fiyatları, ürünün niteliklerine bağlı olarak değişir. 

Orijinal ürünler ve aracınızla uyumlu muadil ürünleri kullanabilmeniz mümkündür. Tabii aracınızla uyumlu olmaları noktasında doğru bir seçim yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Bu noktada emin olabilmek için üretici ürün kodlarına bakabilir, bizim size sunduğumuz parçaların kodları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Dilerseniz, bize ulaşarak,konu hakkında bilgi de talep edebilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.