Menu
Sepetiniz

Radyatör Takozu

Motorlu taşıtlar, hareketli parçaları ve motorun doğal yanma salınımı nedeniyle sürekli titreşim üretirler. Bu titreşim sadece konfor bakımından değil, vibrasyon nedeniyle parçaların zarar görebilmesi bakımından da takoz elemanları önem arz eder. Radyatör Takozu da bu bileşenlerden bir tanesidir. Parça titreşiminin sese sebep olması ve hareket nedeniyle parçaların bağlantı elemanlarında kopma ve benzeri olumsuzlukların olmaması için radyatör kulağı veya takozu önemli bir bileşendir.

Bu takoz hareketli bir parça değildir. Kauçuk veya silikon materyalden üretilen bu parça, titreşimin emilmesi ve salınımın azaltılması prensibi ile çalışır. Motor takozlarının kendisinde olduğu gibi bu parçaların da belli bir ömrü vardır. Takozun üretiminde kullanılan materyalin kalitesine bağlı olarak Radyatör Takozu ömrü de farklılık arz eder. Servis tavsiyesi olarak bu bileşenin mümkün olan en iyi kalite seviyesinde tercih edilmesi önerilir.

Radyatör Takozu Ne Kadar Zamanda Değişir?

Radyatör Takozu, değişimi için süre verilmiş bir eleman değildir. Genellikle radyatör değişimlerinde bu bileşenin değişmesi durumu söz konusudur. Bakım ve kontroller esnasında takozun değişmesi gerektiği kararı ise titreşim seviyesine bağlı olarak karara bağlanır. Ancak burada önemli bir husus vardır. Motorda genel olarak ciddi titreşimler söz konusu ise radyatör takozundan ziyade, motor titreşimi ile ilgili bileşenlerin incelenmesi daha doğru olur. Radyatör, pervane titreşimine bağlı bir salınım dışında motor titreşimine yol açmaz. Motorun titreşimi başkaca sebeplere bağlı olabileceğinden, buradaki vibrasyonu tetikleyen unsurların kontrol edilmesi faydalı olacaktır.

Radyatör Takozu fiyatları

Radyatör Takozu fiyatları, çok geniş bir aralık söz konusu olmasa da, farklı seviyelerde karşımıza çıkar. Aracınızın marka ve modeli ile uyumlu takoz seçeneklerini görmek için sitemizdeki ilgili ürün sayfasını inceleyebilirsiniz.

Aracınızla uyumlu Radyatör Takozunu satın alabilmek için, üretici tarafından sağlanan parça kodlarını incelemekte fayda vardır. Eğer elinizde parça kodları yok ise şasi numaranız üzerinden elde edebileceğiniz bilgilerle hangi Radyatör Takozu sizin için uygundur, kolayca öğrenebilirsiniz.

Sitemizde sizin için pek çok markaya ait ürünü sunuyor ve uygun fiyatlarla satın almanızı sağlıyoruz. Bununla birlikte, uygun parçayı satın alabilmeniz için de size destek veriyoruz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.