Menu
Sepetiniz

Su Flanşı

Motor suyunun motor ve soğutma sisteminde dolaşımını sağlayan, daha farklı bir anlatımla bu döngüyü yöneten sisteme Su Flanşı ismi verilir. Termostat yuvası olarak da adlandırılan bu sistem, suyun dolaşması gerektiği durumlarda sistemi açar, motor soğutması gerekmediğinde sistemi kapatır. Bu sayede su sıcaklığının verimli bir şekilde motorda dolaşması sağlanır. Su Flanşı olmaksızın bir soğutma sisteminin verimli çalışması söz konusu değildir. 

Suyun gerekmediği durumlarda soğuması da, en az çok ısınması kadar zararlıdır. Motorun belli bir sıcaklık seviyesinde kalması, soğuması gerektiğinde radyatöre ulaşması gereklidir. İşte bu fonksiyonu yerine getiren donanıma Su Flanşı deriz. Bu araç, oldukça sağlam bir parça olmasına karşın, belli durumlarda zarar görebilir veya eskimesine bağlı olarak değişmesi gerekebilir. Özellikle çok soğuk havalarda antifriz kullanımı yeterli olmazsa, zarar görecek ilk parçalardan bir tanesi bu parça olacaktır.

Su Flanşı Çalışmazsa ne olur?

Su Flanşı çalışmama durumunun iki türü vardır. Flanş kapalı konumda iken arızaya geçerse, soğutma sistemi çalışmaz ve araç kısa zamanda arıza yapar. Eğer flanş açık konumda arızaya geçerse, kalorifer sisteminde sorunlar ortaya çıkabilir ve motor ısınma süreci çok yavaşlar. Sürekli soğuk durumda bir motor, verimli çalışmaz ve bunu kullanıcı kısa zamanda hissedebilir. Bu arızaların en tehlikelisi elbette devir daim sürecinin durduğu durumdur.

Su Flanşı Kalitesi Fark Eder mi?

Su Flanşı gibi donanımların, araç üreticisinin kalite standartlarında olması tavsiye edilir. Muadil parçalar veya diğer markalar ile ortak kullanılan parçalar da, kalite seviyelerine bağlı olarak kullanılabilir. Ancak çok büyük fiyatları olmayan bu parçanın, çok düşük standartlarda olan türleri önerilmez. Araç için hayati sonuçları olan bu donanımın, en kaliteli türleri seçilmelidir.

Su Flanşı Fiyatları

Otomobiller ve diğer motorlu taşıtlar için ihtiyacınız olan Su Flanşı fiyatları noktasında size mümkün olan en uygun seviyeyi biz sunabiliyoruz. Aracınızla uyumlu ve garantili ürünleri bizden satın alabilir veya dilerseniz, doğrudan üretici tarafından üretilen orijinal yedek parçalara ulaşabilirisiniz. Taksitle ödeme, kampanya avantajları ve kargo fırsatları gibi ek avantajlar için de sitemizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.