Menu
Sepetiniz

Termostat Gövdesi

Termostat Gövdesi, termostatın içerisinde yer aldığı bir dağıtıcı elemandır. Sistemin dış ve kapsayan bileşeni olan bu yapıya, dağıtıcı distribütör muhafazası da denir. Radyatör ile motor arasında yer alan, flanş ile entegre biçimde görev yapan bu yapı, elektro mekanik bir donanıma yataklık yapar. Çoğunlukla metal alaşım materyalden üretilen bu parça, bazı üreticiler tarafından karbon bazlı materyaller ile de üretilir. Marka ve modele bağlı olarak bu donanımın boyutlar da değişiklik gösterir.

Aracın su haznesi boyutuna bağlı olarak büyüklüğü değişen Termostat Gövdesi, fonksiyonları bakımından tüm fosil yakıtlı motorlarda aynı işleve sahiptir. Motor suyu sıcaklığını sabit tutmak için flanşı yöneten termostatın içine gömülü olduğu bu yapı, suyun sıcaklığına bağlı olarak açma ve kapatma yapar.

Termostat Gövdesi Değişimi Ne zaman Gerekir?

Termostat Gövdesi değişimi ile ilgili kesin bir süre yoktur. Genellikle bu parça uzun yıllar görevini sürdürür. Ancak buna bağlı çalışan termostat sisteminin değişmesi gerekebilir ki, bazı durumlarda termostat gövdesinin zarar görmesine bağlı olarak komple değişimi yapılabilir.

Hasarlı araçlarda veya soğutma sisteminin arızalarına bağlı olarak tüm sistemin aşırı ısıya maruz kaldığı durumlarda bu yapının değişmesi gerekebilir. Fabrika kusurları nedeniyle, aracın üretiminde öngörülen süreden çok daha kısa sürede arızalanan Termostat Gövdeleri de değişim gerekliliğini ortaya çıkarabilir.

Termostat Gövdesi Kalitesi Farklı mıdır?

Tüm otomotiv yedek parçaları farklı kalite standartlarında üretilir. Termostat Gövdesi de, bunun gibi farklı kalite seviyeleri olan önemli bir parçadır. Aracınızın sağlıklı biçimde soğutma yapabilmesi için Termostat Gövdesi ve bağlı bileşenlerinin en yüksek kalite standartlarında olması önerilir.

Biz müşterilerimize bu gereksinimleri karşılayacak nitelikli ürünleri sunmak üzere bir stok politikası işletiyoruz. Buna bağlı olarak, garantili ve standartlara uygun ürünleri bizim stoklarımızdan satın alabiliyorsunuz.

Termostat Gövdesi Fiyatları

Termostat Gövdesi fiyatları, araç marka ve modeline bağlı olarak değişir. Bununla birlikte araç üreticisinin ürettiği yedek parçalar ile muadil ve yan sanayi yedek parçaların fiyatları da değişiklik gösterir.  Biz sitemizde sizin için her iki seçeneği de sunuyor, uygun fiyatlı yedek parçalara kolayca ulaşmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.