Menu
Sepetiniz

Termostat

Termostat, çalışma ortamının sıcaklık değişimine göre anahtarın içindeki fiziksel deformasyona göre belirli özel hareketler üreten ve açma veya kapama eylemleri ile sıcaklığı istenilen ölçülerde tutmaya yarayan bir kontrol mekanizmasıdır. Termostatlar pek çok kullanım alanlarına sahiptir. 

Termostat, ısıtma ya da soğutma amaçlı kullanılabilen bir cihazdır. Isıtma amaçlı kullanılan termostatlar sayesinde; ısının belirli bir sıcaklık değerini üzerine çıkmasını engellenir. Elektronik cihazın üzerindeki, sıcaklığı kontrol etmek üzere yerleştirilen parçanın ya da sistemin ayarlanan sıcaklık değeri, kritik değeri aşarsa termostat enerjiyi keser ve herhangi bir problemin ortaya çıkmasına engel olur. Aynı şekilde soğutma amaçlı kullanılan termostatlar ise; ayarlanan sıcaklık değerine ulaşılması durumunda, kompresörü devre dışı bırakma görevi yapar. Cihaz ısınmaya başladığında yeniden devreye girerek, sistemdeki soğutma görevini devam ettirir. Böylece herhangi bir problemin ortaya çıkmasının önüne geçilmektedir.

Termostatın kalitesi önemli midir?

Teknolojinin ilerleyişi ile termostat çeşitleri her geçen gün artmaktadır. Birçok farklı özelliğe göre termostatlar çeşitlendirilebilir. Kullanım alanları ya da gösterge türleri genelde insanların dikkat ettikleri kriterler olarak kabul edilir. Bazı durumlarda ısıtma veya soğutma sistemlerinde kullanılıp kullanılmadığı da insanlar için son derece önemli olmaktadır.

Soğutma sistemleri içerisinde kullanılan termostatların çok yüksek sıcaklıklara sahip olunan bir ortamda kullanımı çok mümkün olmaz. Havanın sıcaklığını ölçmek ve bunu istenen seviyede tutmak için tasarlanan termostatların suyun sıcaklığı konusunda doğru bilgiler vermesi ve suyun sıcaklığını ayarlaması da mümkün değildir. Bu yüzden hem termostatın hangi işlev için kullanılacağı hem de kalitesi önemlidir. Termostat yüzünden meydana gelebilecek en ufak bir sıkıntı pek çok problemi de ortaya çıkarabilmektedir.

Termostat fiyatları

Termostat fiyatları ürünün markasına ve modeline göre değişiklik gösterir. Termostatlar dijital termostat ve analog termostat olmak üzere iki ana gruba ayrılmaktadır.

Sitemizde hemen her alan için termostat ihtiyacı karşılanabilmektedir. Ürünlerimiz, kesinlikle orijinal ve uygun fiyatlı ürünlerdir. Sitemiz uygun fiyatlarının yanı sıra sizlere taksitli satın alma imkanını da sunarak, avantajlarınızın artmasını sağlar.

Sitemizde istediğiniz termostatı bulabilirsiniz. Ürünlerimiz siparişinizi takip eden en kısa süre içerisinde adresinize gönderilecektir. Ayrıntılı bilgi ve destek için bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.