Menu
Sepetiniz

Tampon Iç Demiri

Tampon İç Demiri

Tampon; Tamponun birincil işlevi, olası bir çarpışma durumunda araca ve yolculara verilen hasarı en aza indirmektir. Aracın marka ve modeline göre farklılık gösterse de çoğunlukla özel plastik ve bunlardan türetilen malzemelerden yapılmaktadır. Herhangi bir kazada çarpma kuvvetini absorbe edebilen tampon, en az hasarı garanti edecek şekilde tasarlanmıştır. Mümkün olduğu kadar vücuda görünüm kazandırmak için de kullanılırlar. Ancak tamponlar, araçların ön ve arka taraflarında uç noktalarda yer aldığı için daha kolay hasar görür. Bu nedenle tampon değiştirilirken bu konuda işinin ehli ustalardan yardım alınması gerekmektedir.

Tampon İç Demiri Nedir?

Tamponlar, aracın gövde rijitliğini artıran gövde parçaları ve şasi veya podların uçları arasındaki bağlantılardır. Tamponlar, aracın kabininin hasar görmesini engeller ve bir kaza anında aracın çarpışmasını önemli ölçüde engeller.

Tamponların ana hatlarından biri olan tampon iç demiri vida ile araç gövdesine bağlıdır. Tampon demirinin en önemli görevlerinden biri araçların tampon bölgesinden alacağı hasarı asgari düzeyde tutabilmektedir. Tampon demirinin sağlam olarak monte edilmediği durumlarda araçların kazalarda alacağı hasar artmakta ve araçlar haddinden fazla derecede hasar alarak belki de can güvenliğinizi tehlikeye atabilirsiniz. Tampon iç demirleri onarımı yapılabilen bir parçadır. Ancak bu onarım doğru ve ehil kişiler arasında yapılmaz ise faydasından ziyade zarar vermeye başlayacaktır. En ufak kazalardan bile büyük hasarlar almanızı ve aracınızın iskelet yapısını koruyamayacaktır.

Tampon İç Demiri Fiyatları

Araba tampon iç demiri fiyatları araba modeline, yaşına ve üreticisine göre değişir. Ayrıca tampon iç demiri plastik veya başka bir malzemeden yapılmış olması farklı maliyet sorunları nedeniyle farklı olabilir. Sitemizde bulunan birçok uygun fiyatlı otomobil parçası gibi tampon iç demiri fiyatları da bütçenize göre listelenmektedir. En çok ithal veya yerli ürüne ev sahipliği yapan web sitemize giriş yaparak doğru parçaları uygun fiyata satın alabilirsiniz. Tüm ürünler orijinal yedek parçadır, bu nedenle size en iyi hizmeti sunmak için her gün çalışıyoruz. Güvenli bir yolculuk için en uygun ortamı hazırlayacağız.

Bu kategoride ürün bulunamadı.