Menu
Sepetiniz

Debimetre

Debimetre, akış metre ya da akış ölçer olarak da tanınmaktadır. Debimetre; gaz, sıvı ya da buhar gibi akışkanlığı olan, bir tesisat üzerinden geçen maddeleri birim miktar / birim zaman cinsinden ölçen cihazın adıdır. Ölçüleri mekanik ya da elektronik olarak ölçer. Akış ölçer cihazlar belirli bir endüstriye bağlı olarak birden fazla isimle de ifade edilebilirler. Bu ifadeler yoğunlukla şunlardır; akış ölçer, akış göstergesi, sıvı ölçer, akış hızı sensörü ve benzeri gibi isimlerle de anılır. Tüm bu farklı isimler aslında akış ölçer çatısının altına yer alır. Debimetre sıvı ölçümünün hassasiyetini, doğruluğunu ve çözünürlüğüne maksimum düzeyde iyileştirmek için kullanılır. 

Debimetrenin en büyük faydalarından biri de sıvının çözünürlük bakımından maksimum düzeyde olmasını sağlamasıdır. Debimetre cihazları değişik şekillerde tasarlanmış olan cihazlardır. Katı, sıvı ya da gaz halinde olan maddelerin akış hızını ölçen debimetre cihazları genellikle motor, kompresör, pompa ya da ısı değiştirme cihazları için kullanılan cihazlardır. Hem imalatın doğruluğunu ölçmeye yarar hem de ürün performansını değerlendirmek için kullanılır

Debimetrenin kalitesi önemli midir?

Debimetre pek çok kullanım alanıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle ne kadar kullanışlı ve kaliteli olursa sağladığı hizmet de o oranda artmaktadır. Bu gibi pek çok neden önemli olan cihazları alırken iyi bir pazar araştırması yapılmasını ve bunun sonucunda en dayanıklı ve fiyat yönünden daha uygun ürünün alınmasına beraberinde getirmektedir. Güven ve kalite her alınan üründe dikkat edilmesi gereken en temel ilkelerdir.

Debimetre fiyatları

Debimetre fiyatları ürünün markasına, kullanım alanına ve modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Sitemizde hemen her alan için debimetre ihtiyaçlarınız karşılanabilir. Ürünlerimiz, kesinlikle orijinal ve uygun fiyatlı ürünler olarak karşımıza çıkar. Sitemiz uygun fiyatlarının yanı sıra sizlere taksitli satın alma imkanını da sağlamakla sizin için sağladığı avantajları arttırmaktadır.

Sitemizde istediğiniz alan için kullanabileceğiniz debimetreleri bulmanız mümkündür. Ürünlerimiz siparişinizi takip eden en kısa zaman içerisinde sizlere teslim edilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizlere pek çok kanal aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Güven ve kalite bizim işimizdir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.