Menu
Sepetiniz

Yakıt Sistemi Müşürleri

Müşür , kelime anlamı olarak sensör anlamına gelmekte ve eskiler tarafından bu şekilde anılmaktadır . Yakıt sistemi müşürleri ise , yakıt sistemi sensörleri olarak algılanmalıdır . Araçlarda yakıt sistemlerinin denetlenmesini gerektiren çok sayıda işlem gerçekleşmektedir . Yakıt sistemleri sensörler tarafından denetlenmekte ve yine bu sensörler tarafından sürücülere gerekli bilgiler iletilmektedir . Sürücüler de bu sensörler sonucu araçları hakkında bilgi edinirler ve araçlarının arızalı olup olmadığını kontrol ederler . Aynı zamanda yakıt miktarları gittikleri yol miktarı gibi çeşitli konularda da fikir sahibi olabilirler. Yakıt sistemi müşürleri yakıtın basıncını ölçmeye ve enjektörler ile motora iletilmesine yardımcı olan parçalar olarak tanımlanabilir  . Yakıt sistemi müşürleri, yakıt enjeksiyonlarının zamanlamasını ve enjeksiyon miktarını ayarlar bu işlem motordan en az yakıtla en fazla verimi alabilmeyi sağlayan tekniklerin bir tanesidir . Az yakıt kullanarak çok fazla verim almak araçların yakıtların daha uzun ömürlü kullanması daha uzun vadeli yolculuklar oluşturma konusunda etkili olacak sebeplerden birisidir .

Yakıt Sistemi Sensörleri Arızalanırsa Ne Olur ? 

Yakıt sistemi sensörleri , yakıt miktarını sürücüye belirtmesinin yanında yakıtın basınç ne sıcaklık gibi fiziksel değişimlerini de kontrol etme özelliklerine sahiptir . Motorlara iletilen yakıtın motor için uygun olan basınç ve sıcaklkkta olması için denetlemeler yapan sensörler  , sürücülere aracın durumu hakkında doğru bilgileri verme sorumluluğu taşırlar . Araçları hakkında doğru bilgi edinen sürücüler de gerekli olan tamir ve bakımları buna bağlı olarak gerçekleştirirler . Bu sebeple sensörlerin hatasız olması sürücülere bilgi sağlamak açısından gereklidir . 

Yakıt Sistemi Müşürleri Fiyatları Nedir ? 

Yakıt sistemi sensör fiyatları yakıtın sıcaklığını , basıncını ve miktarını ölçen farklı sensörler bulunması ve bu sensörlerin çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir . Ortalama olarak 100-800 TL aralığında olan yakıt sistemi sensörlerinin fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Sensörlerin tamirinin uzman kişiler tarafından yapılması sensörlerin ve diğer araç parçalarının zarar görmemesi , doğru çalışması açısından tercih edilmesi gereken davranışlardan bir tanesidir .